Érdekes interjú részletek a Sony képalkotó üzletágának vezetőjével.
Az Imaging Resource a minap interjút készített Kenji Tanakával a Sony képalkotó üzletágának vezérével. A hosszú beszélgetés lényegesebb, vagy érdekesebb mozzanatait a SonyAddict szemezgette ki és adta közre. Ennek fordítását kontárkodtam most össze, melyből talán kiderül pár dolog a cég elképzeléséről. Íme:
-
Bizonyos szenzor fajtákat csak a Sony gyárt (pl. a 42 megapixeles fullframe érzékelőket)
-
A Sony több milliárdot fektetett szenzor és objektív fejlesztésbe
-
A legstabilabb piac a fullframe szegmens, de a Sony lassú fejlődést szeretne
-
“A 42 megapixel előtt senkinek nem volt szüksége ilyen felbontásra……most viszont az emberik élvezik a 42 Mpixeles fényképezőgépeket.”
-
“Jelenleg három fő területre koncentrálunk. Az egyik természetesen a felbontás, a másik az érzékenység, a harmadik pedig a sebesség.”
-
A sportfotósok az idő milliszekundumát ragadják meg, így ők valószínűleg örülnének a 100-120 fps-nek.
-
Van még hová fejlődnie az AF-nak és a gépek intelligenciájának
-
A Nikon és Canon két rendszert használ az autofókuszhoz, így a rendszerük nem lehet intelligens. A Sony rendszere ellenben az, mert a szenzoruk kezeli az AF-t.
-
Az AF és az expozíció is az Intelligenciától (AI) függhet.
-
A tükörnélküli gépek igazi előnye nem a tükör elhagyása, hanem a közvetlen információ.
-
A tükörnélküliek korai problémája az volt, hogy nyerjék ki elég gyorsan az információt. Most az a probléma, hogy interpretálják a sok infót.
-
A Sony a7RII nagyon sok felhasználót vonzott át más rendszerektől, de a Sony abban reménykedik, hogy a meglévő DSLR és MILC tulajokon kívül is sikerül növelniük az eladásaikat.
-
Szerinte az amatőröknek sokkal fejlettebb technológiára van szükségük, mint a profi fotósoknak, hiszen ők igénylik igazán az okos gépeket és intelligens szenzorokat. Úgyhogy valószínűleg ez lesz az irány.
-
A fullframe szegmensre koncentrálnak leginkább.
-
A fullframe és APS-C szenzorok közti árkülönbség idővel tovább csökken.
-
Az emberek még mindig azt hiszik, hogy a DSLR felépítés a legjobb, ők viszont a MILC jövőjében hisznek. Olyan tükörnélküli géppel szeretnének előállni, ami el tudja készíteni azt a fotót, amit a DSLR nem.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.