Az ember kétszer is meggondolja mire költse megtakarított pénzét, ezért ha épp digitális fényképezőgép vásárláson töri a fejét, gyakran böngészi a szakmai fórumokat és kéri ki hozzáértők véleményét. Hogy a te szemedben hozzáértőnek számítok-e, azt nem tudom, de évtizedes digitális fényképezőgép tesztelői tapasztalatommal talán tudok segíteni néhány dologban. Ebben a rövid videó sorozatban azt árulom el, milyen fényképezőgépet vennék egy adott keretösszegből?
Szóval mit vennék 20 ezer forint körül? Ha maximum 1, 2 vagy 3 éves okostelefonnal rendelkezel, akkor a válaszon számodra az, hogy semmit. A modernebb okostelefonok kamerája közel gond nélkül kiváltja a legolcsóbb digitális gépeket. Nem véletlenül tűnik el lassan teljesen ez a szelete a fényképezőgépeknek. Egy-két szolgáltatással (mint például az optikai zoom) rápirítanak ugyan a mobilokra, de az átlag felhasználónak többnyire nincs szüksége 20 megapixelre és 90x-es zoomra, ellenben a kamerás mobilok nyújtotta kényelemre annál inkább. Tehát ha újabb okostelefonod van, akkor megspóroltál 20 ezer forintot.
Ha mégis úgy érzed, hogy neked a legolcsóbb fényképezőgépek közül kéne kiválasztanod valamelyiket, akkor van egy tippem: Nikon Coolpix S32-nek hívják.
Pillanatnyilag 20 ezer forint alatt is megvehető, és van egy alap tulajdonsága, ami kiemeli az olcsó gépek masszájából. Strapabíró házba szerelték. Magyarán bedobhatod egy táskába, kiviheted a strandra, hegyet mászni, biciklizni és egyéb helyekre, ahol a hímestojás érzékenységű fényképezőgépek könnyebben elhalálozhatnak. Sőt, ezt nyugodtabban odaadhatod a gyerek kezébe, hadd tanuljon ő is valamit. Persze ez sem bír ki mindent. Hivatalosan 10 méterig vízálló, úgyhogy kibírja az esőt, fröccsenő vizet, a medencét, de a búvárkodást már nem. Leejtheted max. másfél méterről és elvileg nem lesz baja, de a komolyabb igénybevételtől azért óvd!
Igaz, elég csúnyácska, és az átlagnál is kisebb szenzora, ami nem sejtet valami penge képminőséget, de cserébe nem elszállt a felbontása (ami 13 megapixel), és ez azt hiszem több mint elég. A gyors szímosz szenzor is ritkaság ebben a kategóriában, ami a hasonló árú gépekben ritkaság és gyors sorozat sebességet, valamint Full HD videót jelent. A saját akkumulátor és töltő is olyan plusz, ami nem túl elterjedt ebben az árkategóriában és legalább nem kell rá pluszban költened.
Sajnos már kifutó típus, úgyhogy egyre kevesebb helyen kapni, de utódja a Nikon Coolpix S33 is jobbára ugyanezt tudja, hasonló áron. Esetleg pár ezerért
El kell mondanom, hogy véleményem szigorúan szubjektív, és a 2016. január 13-án aktuális hazai árakon alapul. Ha más a véleményed a választás szempontjairól, oszd meg mindenkivel itt a kommentek között, és áruld el neked melyik gépre esne a választásod. Ha az említett gép modell már nem kapható, vagy nem azon az áron, akkor sajnos lemaradtál róla. Kérdezz a kommentek között, és megpróbálok válaszolni, hogy mit érdemes vásárolnod.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.